Wzornictwo

11 nowych światów Pfleiderer

11 nowych światów Pfleiderer “Inspirations close to you” – to hasło przewodnie nowej kolekcji Pfleiderer Group, którą firma po raz pierwszy zaprezentowała na styczniowych targach

11 nowych światów Pfleiderer

“Inspirations close to you” – to hasło przewodnie nowej kolekcji Pfleiderer Group, którą firma po raz pierwszy zaprezentowała na styczniowych targach BAU w Monachium. W tej kolekcji chodzi o coś więcej niż tylko produkty. Tu ważna jest idea i możliwość dowolnej gry dostępnymi wzorami, fakturami i nośnikami.

Nowa kolekcja Pfleiderer jest wyjątkowa pod wieloma względami. To unikalny program dekorów, struktur i formatów. Obejmuje w sumie aż 360 różnych dekorów, które dostępne są na całym świecie – w większości w jednolitej kolorystyce. Inspirowane najróżniejszymi materiałami (drewnem, kamieniem, betonem, ale również tkaninami, metalami i barwami natury) rysunki, podzielone zostały na 11 światów. Te odrębne, choć tworzące całość kompozycje wzornicze, inspirują i wywołują emocje, a jednocześnie są ułatwieniem w poszukiwaniu stylu, który najbardziej odpowiada odbiorcy.

Co do czego pasuje? Które wzory stworzą harmonijne duety, a które zachwycą potęgą kontrastu – takie pytania podczas zapoznawania się z dekorami Pfleiderer można mnożyć bez końca. Wielość zastosowanych kolorów i wybarwień, ciekawych zestawień, zaskakujących rozwiązań zdaje się być nieskończona.

Pełne spectrum wyboru
Aby umożliwić pełne wykorzystanie potencjału nowej kolekcji, aż 300 spośród 360 dekorów dostępnych będzie w systemie DST. Oznacza to, że klient będzie miał możliwość wyboru wzoru (“D” jak Dekor), struktury (“S” jak Struktur) i materiału nośnego (“T” jak Trägermaterial) w różnych, odpowiadających mu kombinacjach. A będzie miał z czego wybierać, gdyż koncept “Inspirations close to you” to nie tylko dekory, ale też szereg nowych struktur powierzchni i rodzajów płyt i blatów drewnopochodnych oraz laminatów.

Aby w obliczu tak dużego wyboru, klient miał możliwość oglądu całości, eksperci Pfleiderer podzielili produkty na trzy grupy: surowe materiały drewnopochodne, materiały dekoracyjne oraz laminaty HPL. W ten sposób stworzyli programy dla różnych zastosowań oraz grup klientów.

A to już wiesz?  Residenza - kolekcja inspirowana stylowym Mediolanem

Począwszy od klasycznych mebli i zabudów, oferta rozciąga się poprzez konstrukcje lekkie i ochronę przeciwpożarową, aż po produkty szczególnie ekologiczne oraz te, do celów konstrukcyjnych (budowlanych i przemysłowych). Ponadto, w asortymencie Pfleiderer znajdują się również produkty drewnopochodne odprowadzające ładunki elektrostatyczne, uszlachetnienia z metali oraz nadruki cyfrowe wykonywane na indywidualne zamówienie klienta.

Podpisy pod ikonografiki – 11 światów Pfleiderer

1. Over the rainbow to chromatyczna paleta kolorów.
2. Stromy weather to propozycja modnych odcieni szarości i bieli.
3. Beyond the sea to jasne drewno i pastelowe odcienie.
4. Summertime to naturalność jasnego drewna.
5. Tea for two to tradycyjna elegancja ciepłych, odcieni drewna z nutką czerwieni.
6. Black coffee to absolutny minimalizm drewna w wariacjach czerni i bieli.
7. As time goes by to rysunki drewna z efektem used look.
8. Pianoman to drewno klasyczne i pełne charakteru, eleganckie, ale w nonszalancki sposób.
9. Catch of the day to ukłon w stronę materiałów industrialnych, rysunki metalu, betonu, tynku, tworzyw mineralnych.
10. Pink houses to pole popisu nieograniczonej fantazji – grafiki, niekonwencjonalne minerały, owoce wyobraźni.

www.pfleiderer.pl

Kontakt dla mediów:

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy