Zwierzęta

6 sposobów na lepsze pranie

6 sposobów na lepsze pranie
Warszawa, 7 listopada 2017 Informacja prasowa To, jak korzystamy z pralki, wpływa na nasz domowy budżet. Jeśli robimy to rozsądnie, nasze ubrania, ale też urządzenie,

Warszawa, 7 listopada 2017
Informacja prasowa

To, jak korzystamy z pralki, wpływa na nasz domowy budżet. Jeśli robimy to rozsądnie, nasze ubrania, ale też urządzenie, będą w lepszej kondycji. Co więcej, możemy zaoszczędzić znaczne ilości energii elektrycznej i wody oraz własny czas. Poznaj 6 sposobów, które pozwolą Ci się zawsze cieszyć doskonałym praniem.

1. ODPOWIEDNI WSAD
To problem, którego nie znają rodziny z małymi dziećmi. W innych przypadkach często włączamy pranie, mając w środku zaledwie kilka ubrań. Marnujemy w ten sposób duże ilości prądu i wody. Jeśli uzbieranie „czarnego” trwa zbyt długo, by zapełnić bęben, a chcemy ponownie założyć spodnie czy sukienkę w tym kolorze, pomyślmy, czy nie ma w szafie czegoś, co można by odświeżyć. Z czarnymi ubraniami można też wyprać inne ciemne kolory, takie jak granat czy brąz. Czasami w przypadku niepełnego wsadu z pomocą może przyjść technologia. Pralki Whirlpool wyposażone w 6. Zmysł, automatycznie dobierają parametry prania do rodzaju tkaniny i wielkości załadunku. Pozwala to zaoszczędzić do 50 procent wody i energii elektrycznej.

2. OPTYMALNA ILOŚĆ PROSZKU
Najczęściej przesadzamy właśnie w tę stronę, ulegając wrażeniu, że jeśli wsypiemy więcej detergentu, lepiej się wypierze. To jednak błędne przekonanie. Zbyt duża ilość proszku lub płynu zużyta podczas prania nie tylko nie służy naszemu domowemu budżetowi, ale również tkaninom. Pozostawia na nich bowiem często białe, tłuste plamy. Pozostałości po detergencie osadzają się również na łożyskach, prowadząc do ich szybszego zużywania się. A w rzeczywistości na cały bęben pralki wystarczą 2 łyżki stołowe proszku. Warto też kierować się zaleceniami producenta detergentu przy odmierzaniu odpowiedniej porcji. Niektóre z urządzeń dostępnych na rynku same natomiast podpowiedzą nam odpowiednie ilości. Pralki Whirlpool wyposażone są w funkcję PrecisionDose, która zapewnia, że pralka pobiera optymalną ilość detergentu, aby wyprać to, co znajduje się w bębnie. Korzystając z funkcji PrecisionDose możemy zaoszczędzić do 12 litrów detergentu w ciągu roku!

A to już wiesz?  Kamień na blacie - to jest modne!

3. UBRANIA POZOSTAWIONE W BĘBNIE
To jeden z najczęstszych błędów związanych z praniem, który może być dla nas bardzo kosztowny. Czasem z powodu zabiegania, innym razem dlatego, że zapomnieliśmy – każdemu z nas zapewne zdarzyło się pozostawić ubrania w bębnie na dłuższy czas po zakończeniu prania. Otwarcie drzwiczek po kilku godzinach nie należy wtedy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Nie mówiąc o tym, że pranie trzeba zrobić od nowa, aby zapach stęchlizny nie utrzymał się na ubraniach, co prowadzi do ponownego zużycia prądu, wody i detergentu. Takiego problemu pomagają uniknąć nowe pralki Whirlpool FreshCare+, które – dzięki delikatnym ruchom bębna oraz parze wodnej – utrzymują ubrania w świeżości nawet do 6 godzin po skończeniu prania.

4. DOBÓR KOLORÓW
Zasada segregowania prania wciąż ma się dobrze, mimo dostępu do nowoczesnych technologii. Białe pierzemy osobno (lepiej nie mieszać nawet z jasnymi kolorami), czarne tylko z ciemnymi, a resztę kolorów razem, ale dobranych odcieniami (intensywne i pastele osobno). Jeśli trudno nam uzbierać sporo ubrań w pokrewnych barwach, rozwiązaniem może być wybranie programu Kolorowe 15°, dostępnego w pralkach Whirlpool. Niska temperatura prania gwarantuje oszczędność energii oraz dbałość o tkaniny, a jednocześnie wysoką skuteczność, jak przy praniu w 40°C.

5. ZABEZPIECZENIA TRANSPORTOWE ZDJĘTE?
Nim zaczniemy narzekać na zbyt głośną pracę pralki albo jej nadmierne drgania, warto sprawdzić, czy zostały zdjęte zabezpieczenia transportowe. To cztery śruby umocowane na tylnej ściance urządzenia. Jeśli zamawiamy dostawę pralki wraz z wniesieniem i podłączeniem, zabezpieczenia usuną pracownicy firmy. Jednak w przypadku, gdy pralkę przywozimy sami lub nie decydujemy się na usługę montażu, musimy to zrobić własnoręcznie. To niezwykle ważne, by usunąć zabezpieczenia transportowe przed rozpoczęciem użytkowania pralki, w przeciwnym razie możemy uszkodzić sprzęt!

6. CZYSZCZENIE
Każde urządzenie domowe wymaga odpowiedniej konserwacji. Jak czyścić pralkę? Można wypróbować domowe sposoby, które często jednak nie są stuprocentowo skuteczne. Raz w miesiącu warto wykorzystać tabletki PowerFresh marki Wpro do czyszczenia pralek, które usuwają tłuszcz i wypłukują resztki detergentu. Dzięki takiej regularnej konserwacji pralki, możemy być pewni, że będzie ona służyła nam dłużej i pozostanie w dobrym stanie.

A to już wiesz?  Na stole postaw (na) róż!

Dodatkowe informacje:

Whirlpool Corporation (NYSE: WHR) to największy z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, który w 2016 roku osiągnął sprzedaż roczną w wysokości ok. 21 mld USD, zatrudniał 93 tys. pracowników i posiadał 70 zakładów produkcyjnych i badawczych ośrodków technologicznych. Koncern sprzedaje produkty Whirlpool, Hotpoint, Indesit, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air i innych dużych marek w prawie każdym kraju na całym świecie. W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) koncern zatrudnia ok. 24 tys. pracowników, prowadzi sprzedaż w ponad 30 krajach oraz posiada zakłady produkcyjne i badawcze ośrodki technologiczne na terenie 8 krajów. Whirlpool EMEA to segment operacyjny Whirlpool Corporation. Europejskie ośrodki operacyjne Whirlpool Corp. znajdują się w Pero (MI) we Włoszech. Dodatkowe informacje o firmie można znaleźć na stronie WhirlpoolCorp.com lub na Twitterze pod @WhirlpoolCorp.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy