Wiadomości

Ekonomicznie i ekologicznie? Postaw na dom w stylu kanadyjskim!

Być bliżej natury, żyjąc nowocześnie, czyli komfort życia w drewnianym domu. Budowa domu, to poważne wyzwanie. Dla większości inwestorów - pierwsze tego typu w życiu. Na jaką technologię się zdecydować? Tyle aspektów należy uwzględnić - chcemy przecież, by dom był ładny, nowoczesny, był naszą oazą, w której

Być bliżej natury, żyjąc nowocześnie, czyli komfort życia w drewnianym domu.

Budowa domu, to poważne wyzwanie. Dla większości inwestorów – pierwsze tego typu w życiu. Na jaką technologię się zdecydować? Tyle aspektów należy uwzględnić – chcemy przecież, by dom był ładny, nowoczesny, był naszą oazą, w której wypoczniemy po męczącym dniu. Nie mniej istotne są kwestie finansowe. Ważne, by nasz dom w przyszłości był ekonomiczny w utrzymaniu, powstał w krótkim czasie, przy stosunkowo niedużych kosztach. Dbamy też o ekologię i własne zdrowie. Czy możliwe jest spełnienie tych wszystkich wymagań? Wg. ekspertów, tak.

W Polsce coraz chętniej przekonujemy się do technologii, która od bardzo dawna sprawdza się w Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych – tzw. kanadyjskiej, czyli szkieletowej. Poniekąd i u nas jest to powrót do korzeni. Ci, którzy mieli okazję przebywać w starych drewnianych domach, na pewno pamiętają ich atmosferę, przytulność, ciepło w zimie, czy kojący chłód latem.

Dom z drewna to propozycja dla każdego! Dla osób, które oczekują zarówno funkcjonalności, ekonomiczności, jak i oryginalności. Technologia szkieletowa oznacza, że dom jest tańszy od murowanego, budujemy go w znacznie krótszym czasie. Jak podkreśla ekspert Z500 Mariusz Dębski: ?Dom drewniany pozwala wprowadzić się jego mieszkańcom już po 3 miesiącach od rozpoczęcia budowy?. Nie musimy ponosić dodatkowych kosztów elewacji ? nasz dom z zewnątrz już będzie pięknie się prezentował. Oczywiście, możemy dom wykończyć w tradycyjny sposób. Domy kanadyjskie są energooszczędne, a więc tanie w eksploatacji. W naszym zmieniającym się klimacie, koszty ogrzania domu zimą czy ochłodzenia latem są niebagatelne. Żadna inna technologia nie będzie w tej kwestii konkurencyjna. Jeśli w codziennym pędzie z sentymentem wzdychasz do wyciszenia, do poczucia harmonii z naturą, ważna jest dla ciebie ekologia, czyli też rodzaj materiałów użytych do budowy, jeśli wyobrażasz sobie gniazdo rodzinne, dające poczucie bezpieczeństwa i zdrowia wszystkim członkom rodziny- to dom z drewna jest dla ciebie. Zapewnia on doskonałą izolację termiczną (chłód latem, ciepło zimą), najbardziej optymalną wilgotność powietrza (drewno posiada zdolność samoregulacji wilgotności powietrza), wykazuje znacznie mniejszą emisję CO2 do atmosfery, a ponadto stwarza najbardziej przyjazne warunki życia dla alergików. Dom z drewna to też po prostu ładny dom; doskonale wtopi się w każde otoczenie – atrakcyjnie będzie wyglądał zarówno na przestronnej działce, w otulinie dorodnej zieleni, jak i na podmiejskim osiedlu. Przy konstrukcji tego typu mamy wręcz nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza.

A to już wiesz?  MAKRO nie marnuje jedzenia. 41 hal sieci MAKRO Cash & Carry rozpoczyna współpracę z Bankami Żywnosci

Wiele osób, myśląc o budowie, planuje budynek całoroczny. Technologia szkieletowa jest wtedy doskonałym rozwiązaniem, jednak sprawdzi się nie tylko, przy takiej inwestycji. Jeśli potrzebujemy domu letniskowego, małej, lecz funkcjonalnej altanki na działce – dom kanadyjski wychodzi naprzeciw wszelkim naszym oczekiwaniom. Wyobraźmy sobie i inną sytuację. Wielu z nas dużo podróżuje; godziny w długich trasach, zmęczenie, wokół beton, szare budynki. Gdzie najchętniej zatrzymalibyśmy się w takiej sytuacji na odpoczynek? Czyż nie skusi nas piękny drewniany zajazd, urocza karczma? Technologia kanadyjska to też propozycja dla osób planujących właśnie taką inwestycję. Coraz więcej osób szuka wyciszenia, kontaktu z tym, co naturalne, co otacza nas niezwykłą aurą ciepła i pozwala choć przez chwilę pooddychać zdrowym powietrzem.

Z całą pewnością ta technologia ma swoje słabsze strony, jak każda inna. Decydując się na dom z drewna, wybieramy rozwiązanie jeszcze wciąż mniej popularne, jednak pamiętajmy, że ?prawidłowo wykonany dom drewniany musi spełniać identyczne normy statyczne, co dom murowany? – jak podkreśla ekspert Z500 – Mariusz Dębski, szef Programu Buduj z Z500. Biorąc pod uwagę ogólny bilans, proponowana technologia okazuje się bardzo atrakcyjna. Jest tania, energooszczędna i estetyczna.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Z500. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy