Wiadomości

Internauci nagrodzili raport społeczny Grupy TAURON

Raport zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON zdobył nagrodę internautów w siódmej edycji konkursu „Raporty Społeczne”. Jego wyniki ogłoszono 3 grudnia w Ministerstwie Gospodarki. Konkurs promuje raportowanie kwestii odpowiedzialnego biznesu (CSR), zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego. W tym roku do konkursu zgłoszono 32

Raport zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON zdobył nagrodę internautów w siódmej edycji konkursu ?Raporty Społeczne?. Jego wyniki ogłoszono 3 grudnia w Ministerstwie Gospodarki.

Konkurs promuje raportowanie kwestii odpowiedzialnego biznesu (CSR), zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego. W tym roku do konkursu zgłoszono 32 wydawnictwa.

Jedną z nagród tegorocznej edycji ? przyznaną przez internatów ? zdobył raport Grupy TAURON.

Po raz pierwszy wydaliśmy raport zrównoważonego rozwoju i cieszymy się, że został doceniony. To dla nas ważne wydawnictwo, bo z jednej strony prezentuje naszą strategię dla obszaru zrównoważonego rozwoju, a z drugiej strony podsumowuje dotychczasowe działania Grupy związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu ? mówi Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR, TAURON Polska Energia.

Dane pozafinansowe w dokumencie są raportowane z obszarów m.in. zarządzania zasobami ludzkimi, ochrony środowiska, zaangażowania społecznego oraz odpowiedzialności za produkt. Wydawnictwo to także przegląd praktyk i projektów kierowanych m.in. do klientów oraz społeczności lokalnych, realizowanych zarówno przez spółki Grupy TAURON, jak i Fundację TAURON. Raport wydano pod hasłem ?Nasza energia ? Twoje bezpieczeństwo?.

Raport można pobrać tutaj

Konkurs jest organizowany od 2007 r. Organizatorami projektu są: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, PwC oraz SGS. W jury konkursu zasiadają eksperci reprezentujący różne środowiska i instytucje. Patronat sprawują Ministerstwo Gospodarki, Federacja Konsumentów i Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, Południowy Koncern Węglowy, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

Źródło TAURON Polska Energia SA. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Ponad 150 tys. dzieci zdobyło cenną wiedzę o energii elektrycznej w ramach programu edukacyjnego ?Planeta Energii?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy