Wzornictwo

Oaza sentymentalnej duszy. Dom w tiulach i koronkach

Oaza sentymentalnej duszy. Dom w tiulach i koronkach
Oaza sentymentalnej duszy. Dom w tiulach i koronkach 10.08.2016 Kim jesteś? Jakie wspomnienia wywołują ciepły uśmiech na Twojej twarzy? Do czego dążysz? Spraw, by Twoje

Oaza sentymentalnej duszy. Dom w tiulach i koronkach
10.08.2016

Kim jesteś? Jakie wspomnienia wywołują ciepły uśmiech na Twojej twarzy? Do czego dążysz? Spraw, by Twoje wnętrze opowiadało Twoją osobistą historię i korespondowało z Twoją duszą. Ślepe podążanie za trendami często prowadzi do sytuacji, w której jesteśmy otoczeni pięknymi przedmiotami pochodzącymi prosto z pachnących świeżym tuszem katalogów, ale czujemy się pomiędzy nimi obco i nieswojo. Nasz dom powinien być naszą oazą, w której króluje swoboda, ciepło i niewymuszony, indywidualny styl.

Powrót do dzieciństwa

Zamknij oczy i przypomnij sobie dom babci, w którym magiczne chwile przeplatały się z beztroską i spontaniczną radością. Pamiętasz te koronkowe zasłony w oknie? Tę serwetę starannie rozłożoną na stole, zawsze idealnie wykrochmaloną i perfekcyjnie białą? Poduszki ozdobione koronkowymi, misternie wykończonymi wzorami, które onieśmielały swoją odświętnością… Przywróć magię tych wspomnień i zaproś koronki do swojego wnętrza. Nie musisz od razu zamienić swojego mieszkania w staromodną przestrzeń, która trąci muzealną nudą. Wystarczy kilka dodatków, które otulą cię dobrymi wspomnieniami.

Nie tylko rękodzieło!

Do stworzenia koronkowo – romantycznej stylizacji nie są potrzebne specjalne umiejętności manualne. – Odrobina wyobraźni jest wszystkim, co niezbędne. Zainspiruj się klasycznym stylem shabby chic, który z jednej strony urzeczywistnia pastelowe sny niepoprawnych romantyczek, a z drugiej doskonale współgra ze stylistyką vintage. Nie ograniczaj się i śmiało łącz nowoczesne koronkowe printy i faktury ze starodawnymi, ręcznie szydełkowanymi serwetami – radzi Hanna Maruta, główny stylista marki home&you.

Najbardziej kobiecy styl ze wszystkich

Pudrowe róże oraz zmysłowe pastele dodadzą twoim koronkom blasku. Tiulowe, zwiewne zasłony doskonale dopełnią tę ultrakobiecą stylizację. Niech Twoje wnętrze będzie niczym Twoja ulubiona sukienka – idealnie dopasowana do Twoich kształtów, nastroju oraz charakteru – jakby szyte na miarę.

A to już wiesz?  Ten konkurs to duże wyzwanie - studenci ASP z wizytą w firmie Radaway

Odważ się na więcej!

Rachel Ashwell, która jest prekursorką stylu shabby chic poleca, aby nie bać się eksperymentować z dodatkami hand made. Zabawa patyną, przecieranie mebli specjalnymi papierami ściernymi, postarzanie, malowanie białą farbą – w takim otoczeniu koronki prezentują się wspaniale. Ten styl gwarantuje, że nigdy nie będziesz się nudzić w swoim domu!

Więcej inspiracji znajdziesz: http://home-you.com/pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy